پخش عمده پوشاک

واردات و تولید لباس‌های راحتی، خانگی، اسپرت، زنانه، مردانه و بچگانه

  

ورود به سایت

مسیر سایت

کلیه اجناس ما

درسبک و طرح های مختلف

اسپرت،خانگی،راحتی

مجلسی ،لباس زیر،جوراب

مناسب برای 4 فصل

جهت مشاهده مدلهای ما

به کانال تلگرام ما بپیوندید

 

 

دانستنیهای پوشاک

 تریکو چیست؟

تریکو ، یک واژه انگلیسی به نام tricot است ک ازنوع خاصی است که وجود دارد. در اکثر موارد و در بین عموم، تریکو با بافت های حلقوی پودی یا همان    knitting  است که در دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود.

 

نکاتی  مهمی که در خرید پارچه تریکو باید بدانید

جهت خرید پارچه گردباف و تولید انبوه اطلاعاتی باید هنگام خرید بدانید   در مورد تهیه پارچه گردباف رازهایی وجود دارد که معمولا تولیدکنندگان و فروشندگان پارچه تریکو و تعدا کمی از خریداران حرفه ای از این اطلاعات آگاهی دارند که هنگام تولید با مشکل خاصی مواجه نمی شوند. همچنین دانستن این اطلاعات کمک می کند که فروشندگان، شما را به عنوان خریداری حرفه ای بشناسند و خریدی مناسب و درست با توجه به نیاز خود داشته باشید. در ادامه به طور خلاصه به این موارد اشاره می کنیم.

 • جنس نخ پارچه ای که از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید به آن توجهه شود.
 • انتخاب نوع بافت پارچه گردباف:که شامل نوع بافت، جنسیت و تکمیل پارچه گردباف بر خصوصیات آن بیشترین تاثیر را دارد.
 • برندینگ و نام های تجاری معروف و موجود در بازار.
 • با اهمیت بودن وزن مخصوص آن وبا توجهه به متراژ در کیلوگرم پارچه های تریکو در پروسه خرید و فروش بر حسب کیلوگرم محاسبه می شوند. یعنی هر کیلو از پارچه چند متر است
 • عرض استاندارد تکمیل شده پارچه تریکو نیز یکی از شاخص هاست:عرض پارچه در  هنگام چیدمان و الگو برداری و برش بسیار مهم است که می تواند عددی بین ۹۰ تا ۱۵۰ باشد. عرض های نامناسب پارچه پرتی بسیاری خواهد شد. در غیر اینصورت متحمل هزینه بیشتری خواهید شد .
 • خرید پارچه راه راه رینگر: این پارچه ها، راه راه هستند و هنگان دوخت باید در یک ردیف با هم جفت شوند و دوخته شوندکه به میزان زیبایی آن می افزاید ،که به جز هنر برش، مناسب بودن پارچه نیز ضروری است. کجی طرح راه راه در پارچه های پنبه یکرو بسیار دیده می شود که به دلیل تاب s و z نخ آن ها است
 • .دقت کنید که پارچه های ارزان بی دلیارزانیستنهنگام خرید دقت کنید در مرحله اول به عنوان نمونه مقدار کمی از پارچه را خریداری کنید.
 • لول شدگی: لول شدن پارچه گردباف در زمان برش و دوخت، زحمت فراوانی را برای تولیدکننده در پی خواهد داشت. معمولا مهم ترین دلیل لول شدن پارچه تریکو، مربوط به تکمیل و کامپکت آن است. پارچه های دارای مواد این مشکل را بیشتر دارند. علت آن این است که برای پارچه های دارای مواد از درجه حرارت کمتری در زمان کامپکت استفاده می شود. راهکار مناسب برای مواجه نشدن با این مساله خرید مقداری کم از پارچه، جهت انجام آزمایش و نمونه گیری است.
 • عملیات تکمیلی بر پارچه ها و تاثیر در قیمت پارچه تریکودر پارچه های تریکو بعد از جنس نخ، عواملی مانند نوع بافت، رنگ، طرح چاپ و عملیات تکمیل اعمال شده روی قیمت نهایی پارچه تاثیرگذار است. اگر برای خرید پارچه تریکو به بازار مراجعه کردید و قیمت های متفاوتی را شنیدید، چرایی تفاوت قیمت را در جنس نخ و عملیات اعمال شده روی پارچه جستجو کنید.

روشی به صرفه برای تهیه پارچه گردباف ( تریکو )

یک روش برای تهیه پارچه گردباف ( تریکو )، انجام پروسه تولید آن توسط فرد است. این روش به همان نسبت که داری مزایایی است، نیاز به ریسک پذیری بالایی نیز دارد. به غیر از آن  نکات و پیش نیازهای مهمی را باید در نظر گرفت.

مزایا

 • تولید پارچه برای تولیدی می تواند بر قیمت پارچه بسیار تاثیر بگذارد.
 • در انتخاب نوع، جنس و رنگ، دست تولیدکننده بازتر خواهد بود.

پیش نیازها

 • به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد (به دلیل حداقل تولید کارمزدی بافندگان).
 • به دانش و شناخت بالایی نیاز دارد.

محبوبیت تریکو و کسب و کار در زمینه تریکو

فعالیت های وابسته به تریکو، کشباف و گردباف به دلیل ویژگی های مثبت، مورد توجه بسیاری از فعالان پوشاک و نساجی در ایران قرار گرفته و طبق آمار غیررسمی، فعالان رغبت بیشتری به راه اندازی کسب و کار در این زمینه دارند.

همه افراد به نحوی از تریکو استفاده می کنند؛ عمده جوراب ها و لباس های زیر با این نوع پارچه تولید می شود. پس حتی اگر آمار را در نظر نگیریم، با حسابی سرانگشتی به گستردگی بازار تریکو پی خواهیم برد.

گستردگی بازار تریکو، یکی از عواملی است که توجه فعالان از جمله تولیدکنندگان و فروشندگان را به خود جلب می کند. از آنجا که معمولا لباس های تریکو دارای قیمت های مناسب تری هستند، تقریبا اکثر اقشار جامعه را از لحاظ اقتصادی پوشش می دهند؛ همچنین انعطاف پذیری بالای آن ها شده تا بتوانند در سبد کالاهای لوکس نیز قرار گیرند.

برخی از فعالیت های وابسته به تریکو، نسبت به سایر حوزه های پوشاک (مانند فاستونی و چرم) دارای پیچیدگی کمتری هستند و راه اندازی آسان تری دارند که این موضوع سبب شده تا در اولویت قرار گیرند؛ به عنوان مثال می توان به کسب و کار تی شرت های چاپی (با سرمایه زیر ۵ ملیون) و جوراب بافی (بررسی و نحوه ی راه اندازی تولید جوراب) اشاره کرد.

دو صنف کشباف و جوراب و صنف تولید کنندگان و فروشندگان لباس، رابطه مستقیمی با تریکو دارند. مجوزهای حوزه مربوط به تریکو، از طریق این تشکیلات در هر شهری صادر می شود.

 

 

 

  در صنعت مد و لباس «سیاه» یکی از جدی‌ترین رنگ‌هاست. اگر بخواهیم در مورد رنگ لباس و روانشناسی شخصیت صحبت کنیم باید بگوییم که «سیاه» رنگ مورد علاقه افرادی است که شاخص شخصیت آن‌ها قدرت، جدی و با صلابت بودن و هوش و استعداد است. شاید به همین خاطر در اغلب دانشگاه‌های سرتاسر دنیا رنگ کلاه فارغ‌التحصیلی سیاه است.

افرادی که ترجیح می‌دهند بیشتر لباس‌های‌شان به رنگ سیاه باشد در عین این‌که بسیار جاه‌طلب و هدفمند هستند آدم‌هایی بسیار حساس و احساساتی‌اند. در مورد علاقمندان به رنگ سیاه یک قاعده وجود دارد:

   افرادی عاطفی و بسیار حساس که اغلب دوست دارند این حساس و عاطفی بودن را مخفی کنند. رنگ سیاه به این افراد کمک می‌کند که توجه محیط و اطرافیان را از ظاهر خود به سمت شخصیت درونی‌شان بکشانند. زیرا برای این آن‌ها کیفیت درونی شخصیت افراد از ظاهر بیرونی‌شان با ارزش‌تر و مهم‌تر است

قهوه‌ای» رنگ زمین است. رنگی که سمبل یکی از قوی‌ترین اجزای طبیعت است و می‌توان به آن اعتماد و تکیه کرد. اگر بخواهیم تجزیه و تحلیل رنگ لباس و روانشناسی شخصیت را در مورد دوستداران رنگ قهوه‌ای برای استایل به صورت دقیق‌تر بررسی کنیم باید بگوییم که دوستداران لباس‌های قهوه‌ای افرادی محافظه‌کار هستند که همواره به بزرگ‌ترها احترام می‌گذارند. این افراد معمولا به دنبال صلح و صفا، ثبات و قدرت هستند. زن یا مردی که لباس قهوه‌ای پوشیده معمولا حس شخصیتی معتبر، هوشمند و منطقی را در اذهان تداعی می‌کند

 

لیزا جانسون مندل» روزنامه نگار و روانشناس مشهور معتقد است که «آبی» بهترین رنگ برای پوشیدن در مصاحبه‌های استخدامی و رسمی است، چون حس اعتماد و اعتماد به نفس را به اطرافیان منتقل می‌کند. شاید اصلا به همین خاطر بسیاری از یونیفورم‌های رسمی و اداری و فروشگاهی به رنگ آبی هستند..استادان روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا آمریکا تحقیقی را در مورد طیف‌های مختلف رنگ آبی و میزان تاثیر آن‌ها انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که طیف‌های تیره‌تر رنگ آبی اثر آرامش‌بخش‌تری دارند. از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت باید بگوییم که آبی‌پوشان افرادی باهوش، قابل اعتماد، تاثیرگذار و دارای آرامش درونی هستند. طیف‌های تیره تر رنگ آبی معمولا رنگ مورد علاقه افراد مهربان، مودب، سازگار و حتی کمی خجالتی است. به عقیده روانشناسان از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت عاشقان لباس‌های آبی معمولا والدینی نمونه و کارمندان و کارگرانی لایق و کارآمد هستند. آرامش و سلامت دو ویژگی بارز این افراد است.

به عقیده روانشناسان، رنگ «سبز» سبب خلق و خوی خوب شما در رابطه با محیط اطراف می‌شود. «لاترین ایسمن» مدیر عامل اجرایی شرکت «پنتون» و نویسنده کتاب «زنده با رنگ» در این رابطه می‌گوید: لذت بردن از رنگ سبز به خاطر ارتباط آن با طبیعت است و این احساس لذت سبب احساس صلح و رضایت می‌شود. افرادی که در کمد لباس‌شان رنگ سبز بر سایر رنگ‌ها مسلط است در زندگی اجتماعی افرادی فعال و سرزنده‌اند. این افراد معمولا در مناطق خوب شهر زندگی می‌کنند و از لحاظ مالی وضعیت ثابت و پایداری دارند. از نظر رابطه رنگ لباس و شخصیت افراد باید بگوییم که عاشقان لباس‌های سبز افرادی مراقب، مهربان، دلسوز و خوش قلب هستند.

در گذشته رنگ «بنفش» متعلق به طبقه اشراف و ثروتمندان و معنای رنگ بنفش کمال، ثروت و اشرافی‌گری بود. می‌دانستید «کلوپاترا» ملکه مصر، دیوانه رنگ بنفش بود؟ در آن زمان فقط ثروتمندان و اشراف اجازه داشتند از طیف‌های مختلف رنگ بنفش برای خودشان لباس بدوزند. اما امروز به کار بردن رنگ بنفش در طراحی لباس‌ها نشانه خلاقیت، بینش و علاقه به هنر است. به عقیده روانشناسان از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت آن‌هایی که برای رنگ لباس به دنبال طیف‌های مختلف رنگ بنفش هستند افرادی عاطفی و حساس، رویاپرداز، پرشور و عاشق فلسفه و عرفان هستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید عاشقان لباس‌های بنفش افرادی غیر قابل پیش‌بینی هستند و برخورد با ان ها همزمان هم اسان و هم دشوار بود.

قرمز» رنگ عشق و شور است. به عقیده «کنی فریمپونگ» مدیر تجاری لباس مردانه ایتالیایی اگر می‌خواهید کسی را متقاعد کنید و تحت تاثیر قرار دهید «قرمز» بپوشید.                                                                                  هر کدام از طیف‌های رنگ قرمز را که پوشید توجهات را به سمت خود می‌کشانید. مردم تمایل دارند رنگ پر جنب و جوش «قرمز» را با انرژی، هیجان و حرکت مرتبط بدانند. به عقیده روانشناسان مردان بیشتر جذب زنانی می‌شوند که طیف‌های مختلف رنگ قرمز را بر تن دارند. افرادی که اغلب رنگ قرمز به تن دارند کمی خودخواه، مستعد اعتیاد، زرنگ و باهوش و هیجان زده هستند

زرد» رنگ خورشید، شادی و سرخوشی و خنده است. طبق تحقیقات انجام شده رنگ زرد باعث ترشح سروتونین در مغز می‌شود، سرعت متابولیسم را افزایش می‌دهد و اطرافیان را سر ذوق و شوق می‌آورد. علاوه بر این رنگ زرد توجه و تمرکز را زیاد می‌کند به همین خاطر اغلب برای طراحی بیلبوردها، سایت‌های تبلیغاتی، علائم نشان دهنده راه و جاده و خطوط خیابان از آن استفاده می‌کنند. از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت کسانی که طیف‌های مختلف رنگ زرد را می‌پوشند عموما افرادی فعال، خلاق و کسانی هستند که خیلی سریع به چیزی عادت می‌کنند. زرد پوشان ماجراجو هستند، رویاهای درخشان در سر دارند و همواره آماده کشف و تسخیر هستند

رنگ «سفید» سمبل آزادی، معصومیت و پاکی و سادگی است. شاید به همین دلیل اغلب افراد زمانی که تصمیم می‌گیرند فصل تازه‌ای را در زندگی خود آغاز کنند سفید می‌پوشند مثل مراسم ازدواج. رنگ سفید افراد معتبری که عاشق آزادی هستند و خوش‌بینانه به زندگی نگاه می‌کنند را جذب می‌کند. از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت کسانی که عاشق لباس‌های سفید هستند افرادی مرتب و شسته و رفته هستند که تلاش برای رسیدن به کمال را دوست دارند. به طور کلی رنگ سفید به تیپ‌های شخصیتی مختلف می‌خورد و به عنوان یک رنگ خنثی به ندرت دیگران را دفع میکند.

 

صورتی» رنگ دختران زیباست. صورتی ملایم رنگی آرام، گرم و زنانه است و در واقع یکی از آرامبخش‌ترین رنگ‌های موجود در طبیعت است. می‌دانستید در برخی زندان‌ها دیوارها را رنگ صورتی می‌کنند تا میزان خشونت را کاهش دهند؟ از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت عاشقان لباس‌های صورتی افرادی عاشق‌پیشه، خوش‌بین و عادل هستند. این افراد قدردان محبت اطرافیان هستند و راحتی بیش از هر چیز دیگری برایشان اهمیت دارد.                                   

« نارنجی» همیشه یک فضای شاد ایجاد می‌کند. نارنجی علاوه بر این‌که یک رنگ گرم و موقعیت شناس است شاد، خلاق و جذاب هم هست. از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت علاقمندان به لباس‌های نارنجی در طیف‌های مختلف، افرادی خوش‌بین، پر انرژی و شاد هستند. این افراد اگر چه کمی عجیب و غریبند اما بلند‌پرواز و محتاط هم هستند.

به عقیده طراحان لباس «خاکستری» رنگ تعادل است، نه تیره و نه روشن. اگر فردی در کمدی لباسش بیش از هر رنگ دیگر لباس‌های خاکستری داشته باشد به این معنی است که چندان اهل جلب توجه و خودنمایی نیست.خاکستری نماد بلوغ و آرامش است و بیشتر مردان میانسال هوادار لباس‌هایی به این رنگ هستند. این در حالی است خانم‌های مسن معمولا خاکستری را ترجیح می‌دهند. از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت، خاکستری پوش‌ها عموما افرادی هستند که به قوانین احترام می‌گذارند، زیاد احساساتی نیستند و قاطع هستند. این افراد معمولا دوست ندارند زیاد جلب توجه کنند و تلاش می‌کنند تا حد امکان بی‌طرف باقی بماند.

 

  

 

 

  خیلی از ما بخاطر اینکه از دانش کافی برای ست کردن رنگ لباس هایمان برخوردار نیستیم صرفا به پوشیدن لباس های مشکی یا سفید بسنده می کنیم. «هر رنگی باشد بجز رنگ قرمز و زرد وسبز» حرف خیلی از مردم است. واقعیت این است که توانایی ست کردن رنگ ها با هم کمی مشکل و گیج کننده است و ملزم دانستن یک سری اطلاعات مقدماتی در این زمینه است. پس کاملا حق دارید که ندانید در قدم اول چه کار باید کرد. اما تمام این فکر ها را کنار بگذارید چون تنها کاری که باید انجام دهید این است که  از تضاد ناکارآمد رنگ ها جلوگیری کنید و بدون اینکه اطلاعات زیادی در مورد رنگ ها داشته باشید و مثل آدم های تازه وارد در این زمینه به نظر بیایید فقط با دانستن چند اصل ساده می توان به هدف  که همان شیک پوش بودن با رنگ های شاد هست برسید . حتی اگه تمامی طیف رنگ ها رو هم درنظر نگیرید بازهم انتخاب های متعددی جلوی راهتون هست خب این کار سخت رو براتون اسان تر می کنیم گفتیم تضاد ناکارآمد. خب این یعنی چی؟ با یک مثال ساده میتوان به جواب رسید.
                                              

به ترکیب  رنگ های عکس بالا نگاه کنید. این ترکیب از دوازده نوع رنگ تشکیل شده که میتوان آن را به 66 ترکیب آماده کرد. بجای اینکه سعی کنیم که این ترکیب عظیم از رنگ ها را به درستی کنار هم قرار بدهیم من به شما یک شیوه ی خیلی ساده برای اینکار معرفی می کنم. در مرحله اول  باید یاد بگیریم که چطور از رنگ های خنثی استفاده کنیم. مزیت  رنگ های خنثی در این است که با تمامی رنگ ها سازگاری دارند و خیلی سخت می شود رنگی را پیدا کرد که با رنگ خنثی ترکیب خوبی را نداشته باشد.خوشبختانه دركمد لباس هر کسی می توان  تنوعی از لباس هایی با رنگ خنثی پیدا کرد.                                                                                                                                        

رنگ های خنثی در اصل این ها هستند:                                                                                                  

1ـ مشکی

2ـ سفید                                                                                     

3ـ خاکستری

4ـ قهوه ای

5ـ آبی تیره

 

 

 

                                                  با این که رنگ های قهوه ای و آبی تیره شامل رنگ های خنثی نیستند اما در دنیای مد به این منظور استفاده می شوند. )

 

 

از آنجایی که خنثی ها با همه رنگ ها سازگاری دارند می توان آن ها را با هر رنگی ست کرد. پس بجای اینکه بخواهیم رنگ ها را باهم ست کنید تنها می توان یک دست لباس رنگی را با رنگ های خنثی ست کنید. تنها مقدار کمی رنگ شاد لازم است تا با رنگ سفید ترکیب شود و محصول نهایی ترکیبی می شود بیش از حد انتظارتان، اما لازم نیست خود را محدود به تک رنگی کنید. می توانید این قاعده را در رنگ های دیگر هم تجربه کنید. مثلا میتوانید ایده های زیر را استفاده کنید.                                                                                                            

 

حالا متوجه شدید ؟ عکس های زیر همه از همان قاعده پیروی میکنند  پس زمان آن رسیده که با توجه به علاقه تون رنگ مورد نظر رو انتخاب کنید و کمد لباستون رو پر کنید از لباس های رنگی ! و هر وقت که تونستین برین بیرون و یک تی شرت رنگی رو با ی شلوار خنثی ست کنید. می بینید که چقد عالی بنظر میرسید و از اینکه رنگی مشکی را کنار گذاشتید راضی هستید البته لازم نیست که هربار از خونه میاید بیرون با یک طیف گسترده از رنگ های متفاوت دیگران را شگفت زده کنید.. .  فقط هربار با یک لباس رنگی و خنثی باشید کافیست. این قاعده ی ساده را هرکس میتونه رعایت کند و اگر شما هم از آن پیروی کردید باید منتظر یک چیز باشید و اینکه اطرافیانتان شروع کنند به  تعریف و تمجید کردن از شما و ترکیب رنگی که انتخاب کردید.                                                 

                                                                                                                

 

تولید نخ های پلی استری با استحکام بسیار بالا
«نخ  پلی استری با استحکام بالا مخصوص  تولید پوشاک خاص»
نخ پلی استر-پارس ردا
کمپانی کینگبرد، تولید کننده مطرح نخ در چین،نخ های پلی استری با استحکام  مخصوص بالا را در بازار های آمریکای شمالی و اروپا عرضه کرده است. این نخ ها، نخ های دوخت پلی استری چند فیلامنتی هستند.همچنین این نخ پلی استر از مواد اولیه خام دارای بهترین کیفیت تهیه میشود و برای استفاده در فرایند های بافندگی تاری پودی و کشبافی
طراحی شده است. سرعت دوخت بالا با استفاده از این نخ ها تضمین خواهد شد.
 
نخ-پارس ردا
جسیکالی ، مدیر محصول کمپانی میگوید: در حال حاضر تمامی خریداران ما در اروپا و آمریکای شمالی می توانند به نخ های پلی استری با استحکام مخصوص بالا که دارایجمع شدگی بسیار کم ، کم و متوسط هستند، دسترسی داشته باشند.جسیکالی گفت : نخ های پلی استری با استحکام بالا کینگبرد به دلیل سختی ، مقاومت مثال زدنی در برابر مواد شیمیایی و پایداری و دوام بال محبوبیت دارند.در نتیجه این نخ ها برای موارد کاربردی فنی بسیار مناسب هستند. ما خوشحالیم از این که در میان معدود شرکت های صادر کننده نخ با استحکام مخصوص بالا قرار داریم . محصولاتمان با استاندارد های BSCI , ATC,Oeko-Tex Standard100 و SGS مطابقت دارد.
 
نخ های پلی استری با استحکام مخصوص بالا نتیجه سال ها تحقیق و توسعه و آزمایشات فراوان است. نمره این نخ ها بین ۲۱۰ تا ۴۰۰۰ دنیر میباشد. خریداران میتوانند بر حسب نیاز خود نخ با نمره مورد نظر را سفارش دهند.
 
 ویژگی های نخ های پلی استری کمپانی کینگبرد
کمپانی کینگبرد در تولید این نخ ها روش های پیشرفته ای را به کار گرفته است. نخ های تولید شده به دلیل مقاومت سایشی ، دوام و سختی و ازدیاد طول از محبوبیت بالایی برخودار دارند. این نخ ها بسته به کاربرد مورد نیاز در فرم های تاب داده شده ، اینتر مینگل و مولتی کامپکت موجودند. تعداد فلامنت ها در نخ های پلی استری با استحکام بالا از ۲۴ تا بیش از ۱۹۲ متغیر است. مقطع عرضی این فلامنت ها حدودا دارای ۵تا۷ راس بوده و استحکام مخصوص آن ها بین ۶۰ تا ۸۰Cn/TEX است. تیم فنی کینگبرد بر حسب نیاز های موجود ویژگی های فوق را تغییر می دهد. بعضی از موارد کاربردی این نخ ها عبارتند از مبلمان ، محصولات کوهنوردی ، کفش های خاص ، چمندان و غیره.

 

                                  

  بومی سازی مد و طراحی در صنعت پوشاک
«فرصت طلایی برای طراحان داخلی مد و پوشاک  
 
طراحی لباس 
به نقل از اکبر رضائیان عضو هیئت موسس انجمن صنایع پوشاک ایران :
صنعت پوشاک ایران دو فرصت مهم را از دست داده است؛ آن طور که آمار های صادرات و واردات صنعت پوشاک نشان می‌دهند بیش از ۶۰ درصد از مصرف داخلی پوشاک به رقیبان خارجی واگذار شده سهم بالقوه صادرات پوشاک برای صنعت داخلی استفاده نشده است با قبول دشواری های تولید صادرات محور در کشور میتوان هم به بازار های صادراتی راه یافت و هم پوشاک وارداتی را غیر قابل رقابت کرد، نکته جالب توجه ویژگی های مشترک بازار بالقوه صادراتی با پوشاک وارداتی است به عبارت دیگر ، ممکن است بخشی از پوشاک مصرفی که در داخل تولید میشود ، بومی و محلی باشد اما مشخصات لباس های وارداتی کشور با لباس هایی که باید برای بازار صادراتی تولید شود ، یکسان است این ویژگی مشترک، راه را برای برنامه ریزی و اداره تولید پوشاک کشور مشخص می سازد. 
 
طراحی پوشاک 
ما نمیتوانیم همه چیز را تجربه کنیم و شرایط کنونی نیز اجازه تجربه به ما نمی دهد بلکه باید از تجربه کشور های موفق در صنعت پوشاک استفاده کنیم برای رونق صنعت پوشاک داخلی باید از تقلید در مد و طراحی پرهیز کرده و برای بومی سازی مد و طراحی در استان های مختلف کشور تلاش کنیم.هرچند طراحی مد دارای موج جهانی است اما امکان بومی سازی آن وجود دارد. صنعت پوشاک ایران بدون حرکت هماهنگ در مسیر جهانی به بهره برداری از دستاورد های پژوهشی و کاربردی این صنعت و تولید صادرات محور( که در اساس تولید رقابتی است ) نخواهد رسید. در حقیقت ، کشور بدون دستیابی به تولید رقابتی نه تنها امکان ورود به بازار جهانی را نخواهد داشت بلکه سهم اندک باقی مانده خود را در بازار داخل از دست خواهد داد.  
 
تولید پوشاک داخلی 
جشنواره داخلی مد و لباس فجریکی از فرصت های بسیار مناسب پیشرفت طراحی بومی و محلی پوشاک داخلی چشنواره مد و لباس فجر میباشد این جشنواره که هر سال در اواخر بهمن در تهران تشکیل میشود فرصت بسیار مناسبی برای طراحان جوان و جویای نام داخلی است که با ارائه آثار طراحی شده ی خود با معیار های داخلی آن ها را به تولید کنندگان پوشاک عمده معرفی کنند و همچنین در معرض دید بازدیکنندگان و خریداران قرار دهند جشنواره مد و لباس فجر بستری مناسب برای تحقق بومی سازی مد و لباس داخلی است که اتفاقا از حمایت های خوب فعالان و مدیران در صنعت پوشاک نیز به خوبی برخوردار است.
 
نتیجه گیری :
بر اساس گفته های رضائیان صنعت پوشاک کشور رو به سمت طراحی های داخلی و محلی میرود
که به موجب همبن امر صنعت پوشاک نیاز بیشتری به حضور طراحان پوشاک داخلی دارد
این طراحان باید در حوزه پوشاک داخلی از خلاقیت های بالایی برخوردار باشند و از فرصت مناسب جشنواره فجر نیز برای ارائه آثار خود به عموم مردم و تولید کنندگان پوشاک عمده به خوبی استفاده کنند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
۱۱ راه ساده برای تقویت فن بیان
 
راز افرادی که در ارتباط برقرار کردن مهارت دارند، چیست؟ همه‌چیز به رساندن پیام مربوط است. در ادامه‌ی این مقاله یاد می گیریم چگونه فن بیان‌مان را تقویت کنیم و واضح‌تر صحبت کنیم.
مدیران کسب‌وکار به ارتباطات اهمیت زیادی می دهند. اگر می خواهید ارتباطات مؤثری برقرار کنید، تسلط بر آنچه لازم است بگویید و چگونگی بیان آن، فاکتورهای مهمی هستند. هرچند یکی از عناصر ارتباط کلامی معمولا اهمیت بیش تری دارد، شیوه ی صحبت کردن. ۱۱ راه زیر در زمینه تقویت فن بیان به شما کمک می‌کند.
                                                                                        حتما بخوانید: مهارت های مذاکره؛ مهارت‌ها و نکاتی که ورق را بر می‌گرداند؛
 
اهمیت نفوذ کلام و فن بیان در زندگی
فن بیان و سخنرانی چیزهایی نیستند که این روزها مد شده باشد!‌ برخلاف تصور بعضی‌ها که فکر می‌کنند چند سالی بیشتر نیست که آدم‌ها برای به کرسی نشاندن حرفشان خوب صحبت کردن را آموخته‌اند، اهمیت نفود کلام از همان روزهای اول که بشر به توانایی حرف زدن دست یافت، احساس شد.هرچند سخنرانی به همان سرعت به مفهومی که امروز می‌شناسیم تبدیل نشد. اولین کتابی که با جزئیات درمورد سخنرانی و آموزش آن پرداخته است به ۴۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد. البته بیشتر تکنیک‌هایی که امروزه درمورد هنر نفوذ کلام و قانع کردن دیگران می‌دانیم به ارسطو، فیلسوف یونانی قرن سوم پیش از میلاد برمی‌گردد. نکته‌ی جالب در آموزش‌های ارسطو این است که تاریخ انقضای آنها نگذشته است و سخنرانان معروفی مانند جان اف کندی و مارتین لوتر کینگ هم از تکنیک‌های مشابهی برای افزایش نفوذ کلام خود استفاده می‌کرده‌اند و این نکات هنوز هم این روزها کاربرد دارند و قدیمی نشده‌اند. اما اصلا چرا باید نفوذ کلام بیاموزیم؟ حداقل به این ۳ دلیل هرکسی باید تا حدی با فنون سخنرانی و نفوذ کلام آشنایی داشته باشد:
تقریبا هر کسی در زندگی‌اش در شرایطی قرار می‌گیرد که باید برای جمعی صحبت کند، بخواهد از عقایدش دفاع کند یا لازم باشد کسی را متقاعد کند. پس بهتر است خودمان را برای آن روز آماده کنیم.
کارمندان با هر سمتی که داشته باشند، بر اساس توانایی سخنرانی در جمع و مهارت‌های ارتباطی به عنوان یکی از مهمترین مهارت‌هایی که باید کسب کنند رتبه بندی می‌شوند و پیشرفت می‌کنند.
نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران با هر موقعیت اجتماعی که داشته باشید می‌تواند در کار شما، در زندگی‌تان یا حتی در دنیا تغییرات بزرگی ایجاد کند.
همه ی ما تا به‌حال با افرادی سَر  و  کار داشته ایم که صدای شان خیلی گوش خراش، نازک یا مصنوعی بوده است. صحبت کردن بعضی افراد آنقدر ناخوشآیند است که پیام گفته‌شده را کاملا خراب می کند. شما در چند قدم می توانید کیفیت، لحن، حالت بیان و صدای تان را بهتر کنید. فقط به دانستن چند فوت‌و‌فن ساده و تمرین آنها نیاز دارید. از فرصت استفاده کنید تا صدای تان، توانایی متقاعد کردن افراد و تعهدتان به متنی که می خوانید را تقویت کنید. این یعنی کسب‌وکار و میزان رضایت مشتری  های‌تان ارتقا می یابد و خدمات شما را بیشتر به دیگران توصیه می کنند. حتی با اینکار می‌توانید سخنرانی حیرت‌انگیزی داشته باشید.
 
۱. شمرده صحبت کنید
واضح صحبت کردن - تقویت قدرت بیان
با هر صدا و سرعتی که صحبت می کنید، «وضوح» کلید موفقیت‌تان است. شنونده باید قادر باشد تمام کلمات را بشنود، بنابراین هر عبارت مبهمی می تواند این وضوح را از بین ببرد. درست صحبت کردن را با تلفظ و ادای صحیح کلمات تمرین کنید. کِیتی شوارتز، مدیر شرکت دورام، در کارگاهی که با موضوع بهبود مهارت سخنرانی و تقویت فن بیان برای کسب‌وکار در کالیفرنیای شمالی برگزار شد، به نکته‌ی مهمی اشاره کرده است: «یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تا وضوح کلام تان را بیشتر کنید، کم کردن سرعت است.» افراد وقتی نگران هستند یا درباره ی آنچه می‌گویند تردید دارند، تمایل دارند سریع صحبت کنند. همچنین او می گوید: «شمرده صحبت کردن نه‌تنها فهم شنونده را از صحبت‌های شما تقویت می‌کند، بلکه باعث می شود مطمئن و آرام به نظر برسید.» معیاری خوب وجود دارد تا کیفیتِ سرعت صحبت‌تان را ارزیابی کنید، فرض کنید که شماره  تلفنی را می‌خوانید، فردی که گوشش با شماست، باید بتواند آن را یادداشت کند. برای تمرین سرعتِ گفتار، رشته ی بلندی از اعداد را بخوانید و حین انجام این کار آنها را در هوا یادداشت کنید. این تکنیک برای رسیدن به ضرب آهنگی عالی است و اینگونه می‌توانید نفوذ کلام داشته باشید.
 
۲. با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید
«اِاِ…، سلام به همگی…، اسم من، اِاِ…، امینه.»
متأسفانه باید بگویم کسی به ادامه ی این سخنرانی گوش نمی کند. این مثال نشان می دهد که چگونه نداشتن اعتمادبه‌نفس به همه‌چیز لطمه می‌زند، مخصوصا به صدای‌تان.
احساس کنید حرفی که می‌زنید، متعلق به خودتان است. با تمام اعتمادبه‌نفسی که در دنیا وجود دارد، صحبت کنید. فرض کنید می خواهید با کاراته‌بازی، تعدادی بلوک محکم را بشکنید. اندکی تردید باعث می شود به جای بلوک ها دست‌های شما بشکنند.
 
۳. به چیزی که می‌گویید اعتقاد داشته باشید
نکته ی قبل در مورد اعتمادبه‌نفس موقع صحبت کردن بود و این نکته درمورد ارتباطی است که شما با موضوعی که درمورد آن صحبت می‌کنید برقرار کرده‌اید: باید خودتان چیزی که می‌گویید را باور داشته باشید. وقتی با اشتیاق صحبت می کنید، مردم تفاوت را حس می کنند. شاید این نکته‌، بسیار لطیف و کمی نامحسوس باشد اما در حقیقت وقتی در متن تان طنین انداز شود، صدای تان قابل باور تر و متقاعد کننده تر به نظر خواهد رسید و این یکی از راه‌های تقویت قدرت بیان است.
 
۴. خودپرستی را کنار بگذارید
تقویت فن بیان - یادگرفتن از دیگران
مایک تایسون می گوید: باید در زندگی فروتن باشید، اگر فروتن نباشید، زندگی شما را فروتن می کند.
برای تقویت این مورد می توانید خودتان را با افرادی احاطه کنید که بهتر از شما هستند. می توانید از هم جواری با آنها درس‌های زیادی یاد بگیرید که از روش های دیگر، آموختن این درس‌ها امکان پذیر نیست و مهارت تان را ارتقا دهید. در کلاس ها و کارگاه هایی شرکت کنید که از افرادی تشکیل شده است که در حرفه شان از شما بهتر هستند. به تجربیات شان گوش کنید، ممکن است سخت باشد اما قطعا به بهتر شدن تان کمک می کند.
 
۵. با صدای تان با ملایمت رفتار کنید
ملایمت - تقویت قدرت بیان؛
برخلاف یک نوازنده ی گیتار، پیانو یا طبل، هنگام سخنرانی، ابزار کار شما بدن تان است. ببینید چطور نوازنده های حرفه ای از آلات موسیقی شان نگهداری می کنند. باوسواس آن را تمیز، از آن محافظت، قطعات شکسته اش را تعمیر و در جای خوب و راحتی از آن نگه‌داری می کنند.
برای حفاظت از صدای تان این نکات را رعایت کنید:
نفس عمیق بکشید و با استفاده از الگوهای تنفسیِ مناسب، گام اول را در این راه محکم بردارید. کیت دِوُر، مؤسس توتال وُیس، می گوید: «اگر به‌جای تنفسِ عمیق شکمی، از راه سینه و سطحی تنفس صحیح داشته باشید، صدای تان ضعیف تر و وحشت‌زده به‌نظر می‌رسد، همچنین این کار می تواند باعث کشش غیرضروری تارهای صوتی تان شود. وقتی اضطراب و استرس دارید یا وحشت زده هستید شاید کمی سخت باشد یادتان بماند نفس عمیق بکشید، اما نفس‌های آرام، عمق صدای تان را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند مطمئن تر به نظر برسید.»
حتما با فواید نوشیدن آب آشنا هستید. زیاد آب بنوشید. دِوُر می گوید: «سیراب نگه داشتن بدن به کیفیت صدای تان کمک بسیاری می کند.» اگر در طول روز قهوه، نوشابه یا نوشیدنی های الکی بنوشید، ممکن است تارهای صوتی تان رطوبت لازم برای تولید بهترین صدای ممکن را نداشته باشند. همچنین او می گوید: «تارهای صوتی باید انعطاف پذیری خوبی باشند، چون با سرعت زیادی می‌لرزند.» تارهای صوتی زنان به طور متوسط ۲۰۰ بار در ثانیه می لرزند، این عدد برای مردان حدود ۱۲۰ بار در ثانیه است. با هر وعده ی غذایی، آب بنوشید. یک بطری کوچک آب را پر کنید و مرتب از آن کم کم بنوشید. شاید این مقدار آب زیاد به نظر برسد اما باید بدانید اغلب مردم کم تر از حد مورد نیازشان آب می نوشند.
از فریاد زدن پرهیز کنید. شوارتز می گوید: «عاشقِ فریاد زدن برای تشویق تیم مورد علاقه تان هستید؟ باید بگویم قطعا این کار برای تارهای صوتی تان خوب نیست.» فریاد زدن می تواند باعث کشیده شدن آنها شود و صحبت کردن را برای تان مشکل کند. در بدترین حالت، فریاد زدن می تواند به گره های صوتی و برآمدگیِ تارهای صوتی منجر شود. حداقل ۷ ساعت در شب بخوابید. یک صدای خسته، بد به‌نظر خواهد رسید. همچنین خستگی برای صدای‌تان مضر است.
زمزمه نکنید. این کار برای صدای تان مشکل ایجاد می‌کند و باعث کشیدگی تارهای صوتی تان می شود.
 
۶. حواس‌تان به وضع نشستن یا ایستادن تان باشد
دِوُر اعتقاد دارد طرز نشستن یا ایستادن هم می تواند سخنرانی شما را تحت‌تأثیر قرار بدهد. صاف ایستادن یا نشستن به شما اجازه می دهد به خوبی نفس بکشید و صدای‌تان قدرت نفوذ بیشتری داشته باشد. کمی تکان دادن سر هم می تواند مفید باشد. اگر چانه تان را بالا ببرید و سرتان را کمی کج کنید، می توانید طنینِ صدای تان را کم کنید و در نتیجه صدای تان شفاف تر به گوش برسد. او می گوید: «اگر شانه های تان به هم نزدیک باشد و به سمت سرتان قوز داشته باشد، بخش بزرگی از قدرت بالقوه ی صدای خود را از دست می دهید.»
 
۷. مراقب زیر و بَم صدای‌تان باشید
شوارتز می گوید: «معمولا صداهایی با شیب زیاد یا خیلی زیر، به دلیل اضطراب یا عدم اطمینان گوینده به وجود می آیند.» استفاده  از شیب صحیحِ صدا به شما کمک می کند ارتباطات بهتری برقرار کنید. می توانید بهترین اوج صدای‌تان را با گفتن «آ-ها» پیدا کنید (همان عبارتی که به جای «بله» در جواب یک دوست می گویید). شوارتز اعتقاد دارد که اوج صدای تان در هنگام صحبت کردن باید با «آ» همخوانی داشته باشد.
 
۸. خودتان را آماده کنید
تقویت فن بیان - تمرین صحبت کردن
شاید باورتان نشود اما یک قهرمان دویِ سرعت المپیک، قبل از اینکه سعی کند رکورد دنیا را جا به جا کند، حداقل ۳ ساعت را صرف گرم کردن تمام اعضای بدنش می کند. راستش را بخواهید من به جایی رسیده ام که قبل از پیاده روی حتما باید بدنم را گرم کنم، وگرنه عضلات پشت پایم به شدت درد می گیرند.
داشتن آمادگی یک ضرورت است. برای تقویت قدرت بیان تان هر روز صبح را با گرم کردن صدای تان شروع کنید. عضلات صورت تان را بکشید. برنامه های تان را به ترتیب اجرا کنید. یکی از تمرین‌هایی که برای گرم کردن تارهای صوتی می توانید انجام دهید ارتعاش لب‌ها با عبور هوا از بین آنهاست (برای آشنایی با این تمرین ویدئوهای Lip Roll را در اینترنت جستجو کنید.) ماهیچه‌های گردن تان را شُل کنید. تمرین های تنفسی تان را انجام دهید. حتی اگر زمانی برای گرم کردن صدای تان صرف نمی کنید، هر روز صبح ۵ دقیقه را به آماده کردن صدای‌تان اختصاص دهید. این تکنیک برای صدای تان به‌طور شگفت انگیزی خوب و برای سلامتی‌تان مفید است. اگر هنوز فکر می کنید این ترفند احمقانه است، توجه داشته باشید «سلین دیون» که سال‌ها در زمینه ی خوانندگی تجربه دارد و در کارش بسیار موفق است هنوز هم، هر روز صبح را با این تمرین های پایه‌ای آغاز می کند.
 
۹. «بدون آمادگی خواندن» را شروع کنید
در موسیقی، به توانایی خواندن یک برگه ی موسیقی (که تا به حال آن را ندیده اید) و نواختن آن به وسیله ی آلت موسیقی، «بداهه‌نوازی» می گویند.
برای سخنرانی های طولانی یا پروژه های بزرگ مثل صداگذاری کتاب های صوتی یا ویدئوهای آموزشی، ممکن است وقت تان برای چندین‌بار روخوانی متن، قبل از شروع کار تلف شود، بدون اینکه نیازی به این کار باشد. به جای آن می‌توانید تمرین کنید هنگامی که برای بار اول متنی را می‌خوانید، آن را خوب بیان کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا دهان و چشم های‌تان هماهنگ شوند اما این مهارت به‌خوبی با گام بعدی که از آن صحبت خواهیم کرد در ارتباط است.
 
۱۰. تمرین کنید
برای تقویت قدرت بیان باید تمرین کنید. با اینکه دیگران بارها و بارها اهمیت تمرین کردن را برای نتیجه دادن کارها توضیح داده‌اند، ما هم در مورد آن صحبت می کنیم. بهترین هنرمندان دوبله می توانند هزاران کلمه را بدون ارتکاب اشتباه بیان کنند، اما برای به‌دست آوردن این مهارت، سال‌ها زمان لازم است. تمرین باعث از بین بردن نواقص می شود و صداپیشه ها از این راه به موفقیت می‌رسند. خیلی‌زود روی غلتک می افتید و خواندن و گفتارتان به‌هم‌ پیوسته و بدون اشتباه می شود. به این ترتیب در وقت تان صرفه جویی، در کارتان پیشرفت و از مهارت تان سود کسب می‌کنید و قدرت نفوذ کلام‌تان را بالا می‌برید.
 
۱۱. آرام باشید
شاید این آخرین نکته باشد اما مهم ترین مسئله است. چرا؟ چون اگر تازه کار هستید، هر یک از سخنرانی ها یا آزمون ها می‌تواند برای تان به آخرین‌شان هم تبدیل شود. پس همه چیز به این چنددقیقه یا حتی چندثانیه بستگی دارد و این موضوع می تواند شما را نگران کند. عمیق نفس بکشید و لبخندی بزنید (که می توانید صدایش را از طریق بلندگو بشنوید). به توانایی های خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید فرقی ندارد چه اتفاقی می افتد، مهم این است که شما به بهترین شکل تلاش کرده ای 
 
 
 
 
 
 

معرفی شغل خیاطی